Завршни испит

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУ И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021. ГОДИНУ

Опис активности дан датум и време
Прикупљање изјава компанија које су заинтересоване за дуално образовање (број места и називи образовних профила) – ПКС петак 14.02.
Достављање пописаног списка компанија које су заинтересоване за дуално образовање (број места и називи образовних профила) – ПКС уторак 18.02. до 15.00
Пријављивање кандидата (онлајн/непосредно) за пријемни испит/специјализовану гимназију/уметничку школу

(детаљније обавештење сајт МПНТР и сајт школе)

понедељак- четвртак 18-21.05.
Пријављивање ванредних ученика – старијих од 17 година за пријемни испит (за упис у музичку школу на одређене одсеке)

(детаљније обавештење у школским управама)

понедељак- четвртак 18-21.05.
Пријављивање кандидата за образовне профиле по дуалном моделу (детаљи поступка пријављивања у основним школама) четвртак и петак 04.06. и 05.06.
8.00-16.00
Пријављивање ученика и подношење спортске документације у одељењима за ученике са посебним способностима за спорт понедељак и уторак 08.06. и 09.06.
8.00-16.00
Пријемни испит за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику понедељак и уторак 08.06. и 09.06.
10.00
Пријемни испит у одељењима за ученике са посебним способностима за математику уторак 09.06. 10.00
Пријемни испит у балетским школама недеља, понедељак, уторак 07.06 – 09.06.
10.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику среда 10.06. 10.00
14.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за сценску и аудио-визуелну уметност среда 10.06. 12.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за географију и историју (географија/историја) четвртак 11.06. 10.00
14.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за биологију и хемију (биологија/хемија) петак 12.06. 10.00
14.00
Пријемни испит у одељењима за ученике са посебним способностима за филолошке науке петак
(српски/матерњи језик) исубота
(страни језик)
12.06. и 13.06.
10.00
Пријемни испит у музичким школама петак, субота, недеља 12.06. – 14.06.
08.00
Пријемни испит у уметничким школама ликовне области петак, субота, недеља 12.06. – 14.06.
08.00
Пријављивање ванредних ученика старијих од 17 година за упис у средњу школу (детаљније обавештење у школским управама) четвртак и петак 20.08 и 21.08.
Прелиминарни резултати пријемних испита до уторка 16.06. до 08.00
Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на

резултате пријемног испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит)

уторак 16.06.
10.00-16.00
Коначни резултати пријемних испита (детаљније обавештење у средњим школама које спроводе пријемни испит) до среде 17.06. до 08.00
Пробни завршни испит – тест из српског (матерњег) језика и комбиновани тест – по раније утврђеним процедурама понедељак 01.06.
Пробни завршни испит – тест из математике уторак 02.06
Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику субота 27.06.10-00
Провера језичких компетенција за двојезичну наставу основног образовања субота 27.06. 12.00
Пријемни испит за IBO одељења у гимназијама (српски језик/енглески језик) субота 27.06. 10.00
испит из српског
језика, 12.00
испит из енглеског језика
Пријемни испит за IBO одељења у гимназијама (математика) недеља 28.06. 10.00
Завршни испит – тест из српског (матерњег) језика среда 17.06.
09.00-11.00
Скенирање и прегледање теста из српског (матерњег) језика среда и четвртак 17. и 18.06.
Завршни испит – тест из математике четвртак 18.06.
09.00-11.00
Скенирање и прегледање теста из математике четвртак и петак 18.06. и 19.06.
Завршни испит – комбиновани тест петак 19.06.
09.00-11.00
Скенирање и прегледање комбинованог теста петак и субота 19.06. и 20.06.
Супервизија спровођења завршног испита од среде до понедељка 17.06. – 22.06.
Скенирање ИД образаца и повезивање са тестом (дешифровање) субота и недеља 20.06. и 21.06.
Унос резултата завршног испита понедељак 22.06.
Прелиминарни резултати завршног испита на нивоу школе уторак 23.06. до 08.00
Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у основним школама уторак 23.06.
08.00-15.00
Пријем и решавање жалби ученика на резултате завршног испита у окружним комисијама среда 24.06.
08.00-16.00
Објављивање коначних резултата завршног испита недеља 28.06. до 08.00
Упис у музичке и балетске школе пеонедељак 29.06.
08.00-16.00
Попуњавање и предаја листе жеља у основној школи и унос у базу података понедељак и уторак 29.06. и 30.06.
08.00-15.00
Провера листе жеља од стране ученика у основним школама субота 04.07. од 08.00
Пријем жалби ученика на изражене жеље и уношење исправки субота 04.07.
08.00-15.00
Објављивање званичне листе жеља ученика, провера листе жеља на званичном и техничком сајту недеља 05.07. до 12.00
Објављивање званичних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама уторак 07.07. до 24.00
Објављивање преосталих слободних места за упис у другом кругу среда 08.07. до 08.00
Упис ученика у средње школе – први уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе среда и четвртак 08.07. и 09.07.
08.00-15.00
Попуњавање и предаја листе жеља за други уписни круг среда 08.07.
08.00-15.00
Објављивање преосталих слободних места после другог уписног круга петак 10.07. до 24.00
Објављивање коначног распореда ученика по школама у другом уписном кругу петак 10.07. до 24.00
Упис ученика у средње школе – други уписни круг, осим за упис у музичке и балетске школе субота 11.07.
08.00-15.00